بیمه زندگی خاورمیانه برای چهارمین سال پیاپی در بالاترین سطح توانگری مالی

خلاصه خبر
بیمه مرکزی نسبت توانگری ۲۸ شرکت بیمه در سال 1399 را منتشر کرد. بر اساس این ارزیابی نسبت توانگری ۲۴ شرکت در سطح یک توانگری مالی یعنی بالاترین سطح مالی برای انجام تعهدات بیمه‌ای قرار دارد.
نسبت توانگری مالی

بیمه مرکزی نسبت توانگری ۲۸ شرکت بیمه در سال  1399 را منتشر کرد. بر اساس این ارزیابی نسبت توانگری ۲۴ شرکت در سطح یک توانگری مالی یعنی بالاترین سطح مالی برای انجام تعهدات بیمه‌ای قرار دارد.

این ارزیابی توسط بیمه مرکزی و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده سال گذشته انجام می‌شود. بر اساس آئین نامه شماره ۶۹ شورای عالی بیمه، شرکت‌های بیمه باید صورت‌های مالی سالانه خود را پس از تصویب در مجمع عمومی، محاسبه و همراه با اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی برای بیمه مرکزی ارسال کنند.

بیمه زندگی خاورمیانه طی چهار سال پیاپی در بالاترین سطح توانگری مالی با نسبت بالا قرار گرفته است. بر اساس این جدول نسبت مالی سال ۱۳۹۹ این شرکت ۹۲۷ برآورد شده که بالاترین جایگاه را بین شرکت‌های بیمه داراست.

بر اساس اطلاعات مندرج در این جدول هیچ شرکتی در سطح ۳ توانگری مالی  قرار ندارد،  یک شرکت در سطح دو و وضعیت سه شرکت بیمه دیگر هم در دست بررسی عنوان شده است.

آئین نامه توانگری مالی پیشنهاد می‌کند شرکت‌های دارای نسبت توانگری مالی سطح دو، باید برای رسیدن به شرایط مطلوب، وضعیت مالی خود را ترمیم و تقویت کنند.

 

 

لینک مطلب : melico.ir/life-insurance/اخبار-بیمه-عمر-و-زندگی-خاورمیانه/بیمه-زندگی-خاورمیانه-برای-چهارمین-سال-پیاپی-در-بالاترین-سطح-توانگری-مالی کپی

ورود به سایت

عضویت فراموشی رمز عبور

خروج از حساب کاربری

در صورت تمایل میتوانید از طریق دکمه زیر از حساب کاربری خود خارج شوید.