بیمه‌‌گری و سودآوری!! عملکرد بیمه زندگی خاورمیانه از منظر مانده دارائی‌ها

خلاصه خبر
از میان 23 شرکت بیمه‌ای پذیرفته شده در بازار سرمایه، در پایان سال 98 تعداد 10 شرکت مانده دارایی کمتر از 20 هزار میلیارد ریال داشته‌اند. بررسی عملکرد این شرکت‌ها در پایان سال 98 و مقایسه آن با سال 97 و البته مقایسه آنها با شرکت‌های قدیمی‌تر نشان از بهبود وضعیت سودآوری این شرکت‌ها نسبت به سال 97 دارد. به گونه‌ای که در اغلب این شرکت‌ها رشد سوددهی، کاهش زیان انباشته یا رشد سود انباشته به وضوح مشهود است.
بیمه گری و سودآوری

به گزارش روابط عمومی بیمه زندگی خاورمیانه و به نقل از بیمه داری نوین براساس آمارهای منتشر شده در سامانه کدال، از میان 23 شرکت بیمه‌ای پذیرفته شده در بازار سرمایه، در پایان سال 98 تعداد 10 شرکت مانده دارایی کمتر از 20 هزار میلیارد ریال داشته‌اند. بررسی عملکرد این شرکت‌ها در پایان سال 98 و مقایسه آن با سال 97 و البته مقایسه آنها با شرکت‌های قدیمی‌تر نشان از بهبود وضعیت سودآوری این شرکت‌ها نسبت به سال 97 دارد. به گونه‌ای که در اغلب این شرکت‌ها رشد سوددهی، کاهش زیان انباشته یا رشد سود انباشته به وضوح مشهود است؛ اما نکته قابل توجه آن که بخش عمده‌ای از این سوددهی مدیون فعالیت‌های این شرکت‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری است.

  اما در این میان درآمدهای شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در سال 98 نسبت به سال 97 با رشد 129 درصدی همراه شده که  دومین نرخ رشد بالا در میان شرکت‌های بیمه است. این موضوع در کنار ثبت پایین‌ترین نسبت خسارت (حدود 13 درصد) باعث شده بیمه خاورمیانه بالاترین نرخ حاشیه سود خالص و حاشیه سود ناخالص در میان شرکت‌های هم‌گروه را داشته باشد. برگ برنده بزرگ دیگر بیمه خاورمیانه در قیاس با سایر شرکت‌های هم‌گروه پایین بودن مطالبات و اختصاص حدود 70 درصد از دارایی‌ها به سرمایه‌گذاری‌هاست که باعث شده این شرکت یکی از مولدترین سبد دارایی را در میان شرکت‌های بیمه داشته باشد. با این همه آن چه مسلم است بیمه زندگی خاورمیانه در ابتدای راه و در مرحله رشد قرار دارد و برای مقایسه عملکرد آن با دیگر شرکت‌ها به چند سال زمان نیاز است.

لینک مطلب : melico.ir/life-insurance/اخبار-بیمه-عمر-و-زندگی-خاورمیانه/بیمه‌‌گری-و-سودآوری!!-عملکرد-بیمه-زندگی-خاورمیانه-از-منظر-مانده-دارائی‌ها کپی

ورود به سایت

عضویت فراموشی رمز عبور

خروج از حساب کاربری

در صورت تمایل میتوانید از طریق دکمه زیر از حساب کاربری خود خارج شوید.