موافقت مجلس با تداوم معافیت مالیاتی بیمه های عمر

خلاصه خبر
مجلس شورای اسلامی با تداوم معافیت مالیاتی بیمه های عمر موافقت کرد.
معافیت مالیاتی

در جلسه علنی روز سه شنبه ۲۴ دی ماه مجلس شورای اسلامی، بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار قرار گرفت. نمایندگان با تصویب ماده ۹ این لایحه، مصادیق کالاها و خدمات معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را تعیین کردند.

در این مصوبه خدمات بیمه‌های زندگی، خدمات بیمه‌های محصولات کشاورزی، خدمات بیمه اجتماعی و درمان تکمیلی از مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.

با توجه به پیچیدگی ها و شرایط ویژه فروش بیمه های عمر در ایران، معافیت مالیاتی بیمه های عمر می تواند مزیت رقابتی بیمه نسبت به دیگر فرصت های سرمایه گذاری باشد و تأثیر مثبتی بر توسعه پوشش بیمه های زندگی داشته باشد.

لازم به ذکر است در حال حاضر در تمام قرارداد های بیمه عمر، مبالغ پرداختی توسط بیمه و بیمه شده معاف از مالیات است. بدین صورت تمام بیمه شدگان می توانند به طور کامل از سرمایه های خود بدون حتی اندکی کسر استفاده نمایند. در واقع هدف اصلی از سرمایه گذاری در بیمه های زندگی یک صندوق مالی مطمئن است تا در آینده سود افزون تری عاید بیمه گذار شود.

امید است بیمه های زندگی همچنان مشمول تداوم معافیت مالیات ارزش افزوده باقی بماند و راه کارهای اجرایی لازم در راه توسعه بیمه های زندگی صورت پذیرد.

 

لینک مطلب : melico.ir/life-insurance/اخبار-بیمه-عمر-و-زندگی-خاورمیانه/موافقت-مجلس-با-تداوم-معافیت-مالیاتی-بیمه-های-عمر کپی

ورود به سایت

عضویت فراموشی رمز عبور

خروج از حساب کاربری

در صورت تمایل میتوانید از طریق دکمه زیر از حساب کاربری خود خارج شوید.